• Outsourcing IT

  Jesteś niezadowolony z obsługi informatycznej...?
  Często zdarzają się awarie...? Ponosisz wysokie koszty...?

  Zapewnimy bezpieczne i stabilne środowisko pracy
  Twojego biznesu, jednocześnie optymalizując koszty.

  Zobacz więcej
 • Cloud Computing

  Czy wiesz ile kosztuje utrzymanie Twojej serwerowni...?
  (energia, chłodzenie, powierzchnia, obsługa techniczna)

  Przenosząc zasoby do naszej serwerowni znacząco zredukujesz koszty utrzymania infrastruktury uzyskując bezpieczne i elastyczne środowisko, dostępne z każdej lokalizacji.

  Zobacz więcej
 • Materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących

  Ponosisz wysokie koszty druku...?
  Zawiodłeś się na kiepskich zamiennikach...?

  Dostarczymy najwyższej jakości materiały eksploatacyjne
  z gwarancją, w bardzo dobrych cenach.

  Zobacz więcej
 • Odzyskiwanie danych

  Awaria dysku...? Uszkodzone pliki...? Utracone dane...?

  Odzyskamy Twoje dane, niezależnie od rodzaju
  uszkodzenia (powódź, pożar, sabotaż).

  Zobacz więcej
 • Bezpieczne miejsce dla Twojego serwera

  Czy wiesz ile można zaoszczędzić powierzając swoje zasoby
  profesjonalnej firmie...?

  Zadbaj o stabilność i bezpieczeństwo swoich systemów poprzez
  wirtualizację lub kolokację i ciesz się z oszczędności.

  Zobacz więcej

Projektowanie i tworzenie stron internetowych

Designer 2 computer workTo Klient decyduje jaka ma być Jego strona internetowa. Dlatego każda projektowana przez nas strona/serwis internetowy ma swój indywidualny charakter. Przy realizacji każdego projektu wskazujemy pewne zagadnienia, które warto wziąć pod uwagę podczas procesu powstawania strony. Spraw tych jest coraz więcej z uwagi na szybki postęp związany z technologiami i oprogramowaniem.

Każdy realizowany przez nas projekt jest indywidualny. Inaczej powstaje strona internetowa dla dużej międzynarodowej firmy, a inaczej dla lokalnie działającego rodzinnego biznesu. Odmiennie konstruuje się stronę dla dużej instytucji, niż na przykład dla organizacji non profit grona zapaleńców.

Przede wszystkim nacisk należy położyć na komunikat

Naszym zdaniem projekt graficzny powinien być podporządkowany treści (zawartości merytorycznej) jaką ma przenosić dana strona – nie odwrotnie. Bo przecież znakomita większość stron internetowych powstaje w celu przekazania informacji – zatem ona powinna być najważniejsza. Forma (kolory, czcionka, obrazki) powinna wspomagać komunikat jaki zawiera informacja, nie zaś stanowić bytu samego sobie.

Tak określając nasz sposób podejścia do tematu projektowania stron internetowych, zaznaczamy, że najlepsze efekty można osiągnąć podczas ścisłej współpracy osób odpowiedzialnych za treść (teksty) oraz wygląd (projekt graficzny).

Szybkie znajdowanie poszukiwanej informacji

Na szybkości wyszukiwania odpowiednich informacji wyrosła największa dzisiejsza internetowa potęga czyli firma Google. Można zatem śmiało twierdzić, że dla większości z nas aspekt łatwego odnalezienia konkretnej informacji ma kluczowe znaczenie podczas przeglądania stron internetowych.

Projekty stron, które wykonujemy zawierają szereg elementów wspomagających proces poszukiwania konkretnych informacji na stronach www. Są to:

 • wyszukiwarki zaznaczające wpisaną w pole frazę w każdym zakamarku witryny.
 • mapy strony – wylistowujące wszystkie tytuły stron w ramach witryny
 • czytelne i intuicyjne systemy nawigacji na stronie (menu strony w odpowiednim miejscu, również rozwijane)
 • ścieżka dostępu bieżącej strony (angielskojęzyczni internauci mówią na to 'breadcrumbs” – bardzo przydatne przy serwisach zawierających wiele stron i podstron
 • kanały RSS udostępniające najnowsze dane bez konieczności zaglądania na stronę źródłową

Lepiej nie przesadzać z gadżetami

Jest wiele nowoczesnych technologii stosowanych na stronach internetowych, które mają za zadanie urozmaicić i wzbogacić formę wyświetlanych elementów. I dopóki stosowanie takich upiększających zabiegów nie powoduje problemów z wyświetlaniem i odbiorem podstawowego komunikatu zawartego na stronie aspekt ten nie stanowi problemu.

Trzeba jednak dobrze rozważyć, czy zmieniające się obrazy nie zaburzą przekazu jaki dana strona ma ze sobą nieść. Najlepiej kiedy wszystkie animacje i elementy dynamiczne wpisują się w charakter strony i wspomagają przedstawiane na stronach treści. ICT-PARTNER zawsze proponuje rozsądny kompromis w tym zakresie.